Irlandzka telewizja publiczna RTÉ wybrała produkt LiveU

Telewizja RTÉ wybrała najnowszą technologię LiveU, wykorzystującą sieć telefonii komórkowej do dystrybucji przekazu wideo na żywo. Irlandzka telewizja wdrożyła przenośne rozwiązanie LU500, a także złożyła zamówienie na LU200. Dodatkowo RTÉ użytkuje aplikację na urządzenia mobilne LU-Smart.

„Rozpoczęliśmy testy systemu wraz z nadejściem 4G, które przyczyniło się do poprawienia dostępności 3G. Ze względu na duży asortyment oraz doskonałą wydajność produktów zadecydowaliśmy o wyborze LiveU. Interesowały nas przenośne rozwiązania, które mieszczą się w tylnej części kamery. LU500 doskonale spełnia nasze wymagania, zdecydowanie ułatwiając pracę kamerzystów” – powiedział Piotr Kaszyński, Kierownik Techniczny RTÉ. Podkreślił, iż technologia, wykorzystująca do dystrybucji kontentu sieć 4G, jest atrakcyjna ze względu na możliwość zastosowania jej w miejscach, w których nie ma możliwości korzystania z wozów satelitarnych.

Obecnie coraz więcej nadawców decyduje się na wykorzystanie technologii 4G do dystrybucji kontentu na żywo. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką jakość wideo, transmitowanego z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Warto dodać, że w Polsce z technologii LiveU korzysta m.in. Polsat News.

Opis produktów LiveU: https://www.satlan.pl/produkty/transmisja-danych/transmisja-3g4g/

Źródło: www.liveu.tv