DOCSIS Access Hub (DAH) to urządzenie, które rozszerza sieć IP na istniejące okablowanie koncentryczne w budynkach mieszkalnych.

Oparte na technologii Data over Coax (DoC) jest ekonomicznym i konkurencyjnym rozwiązaniem, które umożliwia operatorom zapewnienie przepustowości sieci i jakości usług dla wszystkich abonentów sieci.

Wraz z rosnącą popularnością przesyłania usług wideo, takich jak telewizja internetowa, konsumenci żądają obecnie bardzo wysokiej przepustowości i pewności połączeń światłowodowych do swoich domów.

Utrzymanie  zadowolenia klientów poprzez zapewnienie wystarczającej przepustowości sieci bez niechcianych przerw w świadczeniu usług staje się wyzwaniem dla operatorów. Instalacja łączy światłowodowych do poszczególnych mieszkań w systemie FTTH mogłoby częściowo rozwiązać problem, ale jest to nieefektywne i ze względów budowlanych przynoszące znacznie gorsze rezultaty od spodziewanych, aby mogło stać się ekonomicznie opłacalne w starszych budynkach mieszkalnych w całej Europie. Dzięki urządzeniom DAH firmy Teleste operatorzy mogą oferować klientom szerokopasmowe łącza, wykorzystując istniejące okablowanie koncentryczne w budynkach mieszkalnych – przy znacznie niższych kosztach w porównaniu do korzystania ze światłowodów na całej długości, oraz z możliwością zagwarantowania wystarczającej prędkości połączenia dla wszystkich abonentów.

DAH to węzeł dostępowy, który umożliwia dalsze przesyłanie sygnału z sieci radiowej lub światłowodowej do indywidualnych klientów za pośrednictwem kabla koncentrycznego. Jako jedyny europejski producent tej technologii, Teleste wykorzystuje rozwiązanie architektury kablowej Broadcom C-DOCSIS EoC, które pozwala DAH na obsługę przepustowości szerokopasmowej o prędkości do 1 Gbps downstream i 160 Mbps upstream. W oparciu o rozproszoną architekturę CMTS, DAH zapewnia operatorom opłacalny i sprawny sposób na zwiększenie przepustowości sieci; jeden węzeł  może obsługiwać wszystkich klientów w budynku mieszkalnym i zapewniać im przepustowość wystarczającą do odbierania strumienia wideo w zadowalającej jakości. Jako kompaktowe i wytrzymałe urządzenie, DAH może być zainstalowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, a klienci mogą w łatwy sposób zostać połączeni do węzła za pomocą tylko jednego wejścia i jednego złącza wyjściowego. DAH obsługuje także szeroką gamę tanich modemów konsumenckich.

Niezawodne, szybkie łącza szerokopasmowe zapewniają satysfakcję klientów i stanowią krok naprzód dla operatorów, którzy chcą rozwijać własne usługi OTT, VOD i usługi telewizji na żywo. Dzięki Teleste DAH poziom usług może zostać wyniesiony nawet o krok wyżej – wspierając alokację zasobów dla każdego indywidualnego abonenta usług, DAH pozwala również operatorom odpowiadać na coraz bardziej specyficzne i zindywidualizowane potrzeby klientów.