Skyline Communications z dumą ogłasza, że ​​nadawca publiczny Flandrii, VRT, wybrał znaną i cenioną platformę NMS/OSS DataMiner dla dalej idącej unifikacji i wzmacniania swojej działalności. Ta prestiżowa wygrana DataMiner dodatkowo rozciąga długą passę Skyline na głównych nadawców na całym świecie, podkreślając ogromną wartość strategiczną mocnej, neutralnej względem dostawców kompleksowej platformy do zarządzania i orkiestracji sieci.

DataMiner zapewni kompleksowe zarządzanie całym ekosystemem technicznym, w tym między innymi infrastrukturą satelitarnego łącza zwrotnego i łącza pobierającego, infrastrukturą WAN, łączami światłowodowymi, stacjami czołowymi i oczywiście infrastrukturą serwerową, doskonale pracującą na nieograniczonym przekroju dostawców i technologii. Wielokrotnie nagradzana platforma DataMiner będzie również zarządzać wszystkimi łączami VRT we Flandrii, nadawcy posiadającego  wiele punktów dostępu w strategicznych lokalizacjach, takich jak parlamenty, operatorzy telekomunikacyjni i krajowe sieci telewizji naziemnej.

Inną ważną cechą DataMiner, która napędza ogromny sukces platformy, jest jej wyjątkowa, przyszłościowa natura. Wszystko to kręci się wokół faktu, że Skyline jest niezależnym partnerem technologicznym, a DataMiner to jedyne rozwiązanie, które integruje się z dowolnym produktem od każdego dostawcy. W związku z tym DataMiner oferuje VRT możliwość łatwego rozszerzenia platformy na dowolną przyszłą infrastrukturę, bez żadnych ograniczeń ani potencjalnych konfliktów interesów.

„Sposób, w jaki wykorzystywane są media, ciągle się zmienia. Praca tylko z tradycyjnymi, statycznymi rozwiązaniami, nie może już być brana pod uwagę. Usługi linearne już nie wystarczą, ponieważ widzowie oczekują, że będą mogli oglądać, co chcą, kiedy chcą, co w rzeczywistości powoduje, że operacje medialne stają się coraz bardziej złożone i zwinne.”- powiedział Michael Moelants, Telecom, Ingest, Playout and Business Continuity Manager w VRT. „Jako nadawca publiczny, naszym obowiązkiem jest wzmocnienie flamandzkiego krajobrazu medialnego. Dzięki wdrożeniu DataMiner mamy pewność, że działamy elastycznie spełniając oczekiwania naszych widzów.”

Dzięki innowacyjnej, bazującej na AI (Artificial Intelligence) technologii zintegrowanej z DataMiner, VRT gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości usług, mimo coraz bardziej złożonych ekosystemów. Oparta na AI platforma DataMiner umożliwia operatorowi rozwiązywanie problemów, zanim jeszcze zdążą one wystąpić.

DataMiner zapewni ponadto optymalną jakość i dostępność usług w opłacalny sposób dzięki możliwości zainicjowania przełączania awaryjnego w celu przełączenia z głównego na zapasowe lub odwrotnie, w zależności od stanu technicznego poszczególnych urządzeń, biorących udział w emisji i od wskaźników KPI, które DataMiner zbiera z punktów monitorowania każdego kanału.

„Projekt w VRT jest tym, z czego jesteśmy naprawdę dumni.” – powiedział Didier Schepens, dyrektor ds. sprzedaży w regionie EMEA i APAC w Skyline Communications. „Dzięki DataMiner VRT będzie mógł dalej być elastyczną firmą, która wykorzystuje nowe możliwości i z łatwością dostosowuje się do zmian. Za pomocą tylko jednej tafli szkła, niezależnie od stosowanej technologii, operatorzy mogą intuicyjnie zarządzać, kontrolować i sterować dowolnym produktem, funkcją oprogramowania i usługą medialną.”